Porady dla firm

Jak wziąć leasing samochodu na firmę?

Leasing samochodu to korzystna forma zewnętrznego finansowania auta firmowego. Użytkowanie pojazdu na podstawie umowy leasingowej szczególną popularnością cieszy się wśród właścicieli mikro oraz małych firm. Z leasingu skorzystać mogą jednak wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od rodzaju i profilu prowadzonej firmy.

Czytaj dalej 

Zarządzanie przy pracy zdalnej

Wiele firm na świecie w ostatnich kilku tygodniach stanęło przed wyzwaniem zorganizowania sobie systemu pracy zdalnej. W obliczu pandemii było ta jedyna możliwość, aby zachować ciągłość działania Co powinni robić managerowie w tak wyjątkowych warunkach, aby ich metody zarządzania były skuteczne?

Czytaj dalej 

Koronawirus a funkcjonowanie firmy

W obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce wszyscy boją się zakażenia. Jednak, choć koronawirus jak najbardziej jest powodem do zmartwienia, to nie powinien przyćmić zdrowego rozsądku. Oprócz ciągłego mycia i dezynfekowania rąk pracodawcy powinni również zastanowić się, jak w najbliższym czasie powinna funkcjonować ich firma w związku z pandemią.

Czytaj dalej 
Pozapłacowe sposoby na zatrzymanie pracownika

Pozapłacowe sposoby na zatrzymanie pracownika

Nie jest tajemnicą, że podwyżka albo premia wpływają pozytywnie na zadowolenie pracowników. A im bardziej usatysfakcjonowana z pracy osoba, tym łatwiej zatrzymać ją w firmie. Jak pokazują badania GUS, ponad 88 proc. z nas jest zadowolonych z wykonywanego zajęcia, a jednak aktualnie rzadko zdarza się, aby ktoś pracował w jednym miejscu więcej niż kilka lat. […]

Czytaj dalej 
Program antywirusowy dla firmy

Program antywirusowy dla firmy

W szerokim wachlarzu programów antywirusowych istniejących na rynku można się łatwo zagubić. Część najlepiej sprawdzi się dla użytkowników domowych, a inne lepiej zaspokoją wymagania klientów firmowych. Jaki program wybrać do firmy? Zdecydować się na płatną czy bezpłatną wersję?

Czytaj dalej 

Jak polskie firmy radzą sobie z odpływem pracowników?

Znalezienie pracownika stanowi obecnie nie lada wyzwanie dla wielu polskich pracodawców. Ostatnie badania wskazują, że już blisko połowa firm ma trudności z zatrudnieniem osoby o niezbędnych kwalifikacjach. Największe deficyty pracownicze odnotowuje się w branży budowlanej, transportowej i informatycznej. Jak zatem polskie firmy powinny sobie radzić z odpływem pracowników?

Czytaj dalej 

System rejestracji czasu pracy w małej firmie

Prowadzenie ewidencji czasu pracy przez pracodawcę jest obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. W małej firmie nie jest to szczególnie trudne, tym bardziej, że systemów rejestracji jest do wyboru sporo. Prawo pracy narzuca na pracodawców obowiązek ewidencjonowania czasu pracy pracowników, co jest niezbędne do prawidłowego naliczenia wynagrodzenia oraz urlopu, a także innych świadczeń związanych z pracą. […]

Czytaj dalej 

Będzie coraz trudniej o pracownika?

Polska gospodarka dynamicznie się rozwija, co przekłada się na coraz bardziej widoczny brak pracowników. Zdaniem ekspertów z branży to dopiero początek rosnącej luki wśród fachowców. W 2025 roku może brakować już 1,5 mln pracowników z różnych dziedzin. Sposobem na uniknięcie w przyszłości konsekwencji związanych z brakiem pracowników są działania wdrożone już teraz. Wśród nich wymienia […]

Czytaj dalej 
RODO a codzienne funkcjonowanie małej firmy

RODO a codzienne funkcjonowanie małej firmy

Począwszy od dnia 25 maja 2018 roku każda firma działająca na terenie UE (w tym również osoby prowadzące działalność gospodarczą) musi stosować zasady unijnego rozporządzenia RODO/GDPR. To, gdzie te podmioty przetwarzają dane jest bez znaczenia.

Czytaj dalej 
Obcokrajowcy na polskim rynku pracy

Obcokrajowcy na polskim rynku pracy

Polski rynek pracy staje się coraz atrakcyjniejszy dla obcokrajowców. Przyjeżdżają do nas nie tylko Ukraińcy, chociaż ta nacja stanowi największą grupę, ale ludzie z niemal całego świata.

Czytaj dalej 
Jak przeprowadzić skuteczną rekrutację?

Jak przeprowadzić skuteczną rekrutację?

Pozyskanie dobrego pracownika jest na dzisiejszym rynku pracy coraz trudniejsze. Jak dotrzeć do najlepszych kandydatów i przeprowadzić skuteczną rekrutację? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych porad.

Czytaj dalej 
Co zrobić, gdy pracownik chce odejść z firmy?

Co zrobić, gdy pracownik chce odejść z firmy?

Każde szef w swojej karierze musi zmierzyć się z sytuacją, gdy jego dobry i zaufany pracownik postanawia odejść z pracy. Najtrudniej jest, gdy dotyczy to kluczowych pracowników, którzy stanowią dużą wartość dla firmy.

Czytaj dalej 

50+ – nowy trend na rynku pracy

Jeszcze kilka lat temu pracodawcy szukali głównie młodych pracowników. Zatrudnianie osób będących świeżo po studiach miało świadczyć o sile i dynamicznym rozwoju firmy. Obecnie jednak tendencja ta wydaje się ulegać zmianie – według wyników badań przeprowadzonych przez Work Service S.A. szefowie firm coraz przychylniejszym okiem patrzą na kandydatów po 50. roku życia. Świadczy o tym […]

Czytaj dalej 

Rozwijanie potencjału organizacyjnego firmy w oparciu o model 5S

Lean Management stanowi strategię zarządzania firmą, która opiera się na dostarczaniu klientom produktów bądź usług, jakich oczekują, w jak najprostszy sposób, przy absolutnym zachowaniu szacunku dla całej załogi, która pracuje w danym przedsiębiorstwie.

Czytaj dalej 
System wsparcia szkoleń dla firm

System wsparcia szkoleń dla firm

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnodostępna, bezpłatna platforma, która zawiera bogatą ofertę usług rozwojowych w rozmaitej formie (m.in. w postaci kursów, szkoleń, studiów podyplomowych, doradztwa, mentoringu, coachingu).

Czytaj dalej