Jak założyć firmę

Zakładanie spółki osobowej lub spółki prawa handlowego

Oprócz jednoosobowej działalności gospodarczej są inne atrakcyjne formy prawne prowadzenia biznesu.

Czytaj dalej 

Anioły biznesu

Aniołowie biznesu to osoby fizyczne, które inwestują swoje prywatne pieniądze w przedsięwzięcia biznesowe na wczesnym etapie ich rozwoju, gdzie można liczyć na duży potencjał wzrostowy. W takim przypadku anioł biznesu staje bardzo często udziałowcem takiego przedsięwzięcia, przy czym jego zadanie polega na wspieraniu rozwoju biznesu za pomocą swojego kapitału, a także wiedzy, doświadczenia oraz sieci […]

Czytaj dalej 

Własny biznes po maturze: od czego zacząć? Środki, szkolenia, pieniądze

Już 4 maja rozpoczynają się matury, a wielu uczniów wciąż nie wie, co będzie robić po ich zdaniu. Na pomoc może przyjść im program „Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”, w ramach którego młodzi ludzie otrzymują wsparcie w zakładaniu firmy.

Czytaj dalej 

Inkubatory przedsiębiorczości słabo pomagają młodym przedsiębiorcom?

Mówiąc o możliwościach sfinansowania rozpoczynanego biznesu, często wspomina się o inkubatorach przedsiębiorczości. Czy jednak rzeczywiście realizują one swoje zadanie, tak jak oczekują tego młodzi przedsiębiorcy?

Czytaj dalej 

Jak zyskać fundusze na realizację biznes- pomysłów?

Wiele osób ma pomysły na świetny biznes, jednak grono z nich nigdy nie zrealizuje swojego zamysłu, bo nie ma na to pieniędzy. Co więc robić, żeby zwiększyć szanse na pozyskanie funduszy do realizacji koncepcji biznesowych?

Czytaj dalej 

Inkubator przedsiębiorczości dla firm z branży gier: pod Łodzią!

Inkubator przedsiębiorczości tylko dla firm zajmujących się grami komputerowymi? Właśnie taką funkcję pełnić będzie instytucja znajdująca się w Nowym Centrum Łodzi. Inkubator ma powstać do 2020 r.

Czytaj dalej 

E-handel: jest miejsce dla nowych biznesów, ale i ciężka praca

Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i choć na rynku e-commerce wciąż jest wiele miejsca dla nowych przedsiębiorców, to jednak powinni oni zdawać sobie sprawę z ogromu pracy, jaki ich czeka.

Czytaj dalej 

Spółdzielnie sposobem na biznes, ale wciąż nie w Polsce

Wszyscy przyzwyczailiśmy się, że rozkręcanie biznesu to zakładanie własnej działalności gospodarczej lub tworzenie spółki ze znanymi nam osobami. Na świecie popularne są jednak spółdzielnie, które w Polsce nie potrafią się zadomowić.

Czytaj dalej 

AIP – sposób na „biznes na próbę”

Wiele osób rozpoczynających swoją pierwszą działalność gospodarczą zderza się z problemami tak natury administracyjnej, jak i związanej z obciążeniami fiskalnymi. Pomocną inicjatywą mogą stać się dla nich Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP). Jak to działa?

Czytaj dalej 

9,5 mln zł dla bezrobotnych Opolan, którzy chcą założyć firmę

Mieszkańcy województwa opolskiego otrzymają szczególną pomoc w założeniu własnej firmy. Do podziału między wszystkich, którzy chcieliby wystartować z własnym biznesem jest 9,5 miliona złotych.

Czytaj dalej 

Biznesowe porażki można obrócić w sukces!

Strategia „fail fast” , o której dziś w biznesie mówi się coraz częściej może się okazać nie tyle rujnująca co… niezwykle pozytywna dla młodych biznesów! Jak przekuwać porażki w przyszłe sukcesy?

Czytaj dalej 

Biznes z kolegami to szansa na … klapę!

Zakładając własną firmę, wielu z nas chciałoby zatrudnić w niej najbliższe nam osoby. Niejednokrotnie proponujemy wspólne robienie interesów naszym zaufanym znajomym. To jednak wielki błąd!

Czytaj dalej 

Akceleratory biznesu

Akceleratory biznesu to innymi słowy programy mające wspierać biznes w sposób podobny do inkubatorów przedsiębiorczości. Dzięki nim, można liczyć na wielopłaszczyznowe wsparcie przy zakładaniu własnych firm, a także w ich prowadzeniu. Przede wszystkim, zakładają one pomoc w postaci przekazania wiedzy merytorycznej, ale też prawną i organizacyjną. Niestety, zarówno w Polsce, jak również w innych europejskich krajach […]

Czytaj dalej 

Spadają ceny franczyzy – będzie więcej firm pod cudzą marką?

Franczyza staje się w Polsce coraz popularniejsza, a to sprawia, że jej ceny są coraz niższe. Polakom ewidentnie przypadła do gustu opcja prowadzenia firm pod szyldem innej marki. Rynkowi analitycy zwracają uwagę na fakt, że zainteresowanie taką opcja dotyczy obu stron. Zwiększa się liczba Polaków, którzy chcą inwestować w prowadzenie biznesu pod inną marką, ale […]

Czytaj dalej 

Inkubatory przedsiębiorczości – dotlenianie gospodarki

Małe i średnie firmy są niezwykle istotne w każdej gospodarce, ponieważ stanowią jej podstawę. Oznacza to, że panujący wśród nich kryzys przekłada się na trudną sytuację praktycznie całej gospodarki. Dlatego tak ważne jest to, by je wspierać. Pomoc takim przedsiębiorstwom oferują głównie samorządy lokalne, choć czasem zajmują się tym także uczelnie. To one są odpowiedzialne […]

Czytaj dalej