Inkubator przedsiębiorczości dla firm z branży gier: pod Łodzią!

sprzęt komputerowy

Inkubator przedsiębiorczości tylko dla firm zajmujących się grami komputerowymi? Właśnie taką funkcję pełnić będzie instytucja znajdująca się w Nowym Centrum Łodzi. Inkubator ma powstać do 2020 r.

Praktycznie na całym świecie sektor gier komputerowych i aplikacji mobilnych rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Szacuje się, że jest to aż 7%. Nie powinno więc raczej dziwić, że firmy parające się takimi produktami otrzymają tak duże wsparcie, jakim jest inkubator przedsiębiorczości. Powstający właśnie w Nowym Centrum Łodzi inkubator ma oferować zaplecze lokalowe dla małych i średnich firm z tej branży oraz pomoc prawną, marketingową, ekonomiczną, a nawet finansową.

Inkubator przedsiębiorczości powstanie na terenie oddanym do rewitalizacji. Przeprowadzenie wszystkich prac ma kosztować 105 milionów złotych, lecz nie wiadomo, ile dokładnie przeznaczone zostanie na inkubator. Cały projekt ma zostać przygotowany przez firmę Deloitte i będzie gotowy najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Chociaż istnieje szansa, że instytucja powstanie przed 2020 r., to jednak nie zakłada się jej wczesnego otwarcia, ponieważ zgodnie z planami, nastąpi ono dopiero po ukończeniu całego projektu rewitalizacyjnego refundowanego przez Unię Europejską.

Na razie wiadomo, że cały obszar będzie pełnił funkcję stricte użytkową. Powstać ma tu także pasaż dla pieszych. Całość będzie stylistycznie komponowała się z pozostałymi budynkami nowoczesnej dzielnicy miasta. Nowe Centrum Łodzi stanowi ok. 7% strefy wielkomiejskiej i zajmuje 94 ha ziemi. W większości zabudowania mają tu charakter usługowo-komercyjny, jednak pojawiają się także mieszkania prywatne. W okolicy budowany jest obecnie podziemny dworzec multimodalny, do którego dobudowany zostanie tunel oraz pobliskie ulice.

To najwyższa pora, by zacząć dbać o polskich twórców gier i aplikacji komputerowych. Warto przypomnieć, że odnosimy już w tej dziedzinie sukcesy. Polska gra „Wiedźmin” bije rekordy popularności za Oceanem, a polski rynek gier komputerowych wycenia się na 450 milionów złotych! Graczy w Polsce jest ok. 12 milionów, przy czym ok. 30% z nich grywa po kilka razy tygodniowo. Na całym globie sektor gier i aplikacji wart jest już, bagatela, 7 miliardów dolarów! To oznacza, że rynek ma się bardzo dobrze i pozostaje otwarty na kolejne pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.