Konkurs i 40 000 zł dla najlepszej mikrofirmy

mikroprzedsiebiorca roku 2015

Mikrofirmy na start! Od 10 marca trwa kolejna, 11. już edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, w którym można wygrać nawet 40 tysięcy złotych. Łącznie nagrody zostaną przyznane w 4 kategoriach: Start, Progres, Senior i Młody Biznes.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku organizowany jest już po raz 11. przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym. Udział mogą wziąć w nim wszystkie firmy, w których pracuje nie więcej niż 9 pracowników i których obroty lub suma bilansowa w skali roku nie przekraczają 2 milionów euro. Do wygrania jest 40 tysięcy złotych!

Nagrody w konkursie zostaną przyznane w 3 kategoriach znanych z poprzednich lat, czyli Start, Progres i Senior. Wręczona zostanie też nagroda w nowej, specjalnej kategorii Młody Biznes. Pierwsza z nich pozwala na wyróżnienie przedsiębiorstw działających na rynku nie dłużej niż od 1 stycznia 2012r. Nagroda jest tu przyznawana za bezkonkurencyjną szybkość rozwoju i sukcesy osiągnięte w tak niedługim czasie. W kategorii Progres szansę na nagrodę mają te mikroprzedsiębiorstwa, które powstały między 1 stycznia 2008r. a 31 grudnia 2011r., a w przypadku kategorii Senior wyróżnia się mikrofirmę wybraną spośród tych utrzymujących się na rynku dłużej niż 7 lat. Musiały więc zostać założone przed rokiem 2008. Nowa, specjalna kategoria Młody Biznes została stworzona z myślą nie tyle o młodych firmach, co o młodych przedsiębiorcach. Walczyć mogą o nią wyłącznie te osoby, które urodziły się po 1 stycznia 1986r.

Nieistotne jest, jaki typ biznesu prowadzony jest przez konkretną jednostkę gospodarczą. Na wygraną szansę mają zarówno firmy tradycyjne, jak i przedsiębiorstwa nowoczesne, korzystające z najnowszych osiągnięć biznesowych. Liczy się umiejętność stawiania czoła przeszkodom i dynamizm w rozwoju przekładający się na satysfakcjonujące wyniki finansowe oraz rosnącą popularność podmiotu.

Zgłoszenia do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2015 można przesyłać drogą elektroniczną, korzystając z formularza znajdującego się na stronie mikroprzedsiebiorca.pl. Termin ich dostarczania upływa z dniem 20 kwietnia br. Każda firma wyróżniona w swojej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie natomiast wybrane jedno mikroprzedsiębiorstwo, którego założyciel otrzyma nagrodę główną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Jeden komentarz.

  1. Takie konkursy są ciekawe i pomocne o ile nie są finansowane ze środków publicznych. Konkursy mogą również stanowić ciekawy test pomysłu biznesowego oraz nagrodę za trud utrzymania i rozwoju trudnych warunkach prawno-podatkowo-ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.