Pomysły na biznes

Innovatorium Łukasiewicza

Od wielu lat mówi się o tym, że nasza gospodarka powinna zacząć się przekształcać, tak aby jej atrakcyjność nie opierała się na taniej pracy, ale na wiedzy. Hasło “innowacyjność” jest w obiegu od momentu, gdy zostały u nas udostępnione wszelkiej maści unijne dotacje dla biznesu. Ich znaczenie jest ogromne, ponieważ tylko tego typu transformacja może […]

Czytaj dalej 
Obchody Wszystkich Świętych od strony biznesowej

Obchody Wszystkich Świętych od strony biznesowej

1 listopada to nie tylko – jak chcieliby nasi rodzice i rozmaici przewodnicy duchowi – dzień zadumy nad ulotnością życia. Święto to jest przyczyną ekstrawaganckich zakupów, zaś dla wielu okazją, by zarobić – bo Obchody Wszystkich Świętych co roku wiążą się z kosztami. Wydatki na znicze, kwiaty oraz benzynę na dojazd potrafią osiągać zawrotne sumy. […]

Czytaj dalej 

Zakładanie spółki osobowej lub spółki prawa handlowego

Oprócz jednoosobowej działalności gospodarczej są inne atrakcyjne formy prawne prowadzenia biznesu.

Czytaj dalej 

Anioły biznesu

Aniołowie biznesu to osoby fizyczne, które inwestują swoje prywatne pieniądze w przedsięwzięcia biznesowe na wczesnym etapie ich rozwoju, gdzie można liczyć na duży potencjał wzrostowy. W takim przypadku anioł biznesu staje bardzo często udziałowcem takiego przedsięwzięcia, przy czym jego zadanie polega na wspieraniu rozwoju biznesu za pomocą swojego kapitału, a także wiedzy, doświadczenia oraz sieci […]

Czytaj dalej 

Prawie 3 mln zł dla start-upów w programie Start in Poland?

Polskie start-upy mogą liczyć na nową formę wsparcia finansowego. Program Start in Poland został opracowany przez resort rozwoju współpracujący z Radą ds. Innowacyjności. W jego ramach firmy otrzymają niemal 3 mln złotych wsparcia.

Czytaj dalej 

Urzędy Pracy będą wspierać nowe firmy: do 20.000 zł

Małopolanie mogą już przygotowywać się na nowe dotacje dla przyszłych biznesmenów. Tamtejsze urzędy pracy będą wspierać początkujących przedsiębiorców, udzielając jednorazowych, bezzwrotnych dotacji sięgających nawet 20 000 zł.

Czytaj dalej 

Własny biznes po maturze: od czego zacząć? Środki, szkolenia, pieniądze

Już 4 maja rozpoczynają się matury, a wielu uczniów wciąż nie wie, co będzie robić po ich zdaniu. Na pomoc może przyjść im program „Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”, w ramach którego młodzi ludzie otrzymują wsparcie w zakładaniu firmy.

Czytaj dalej 

PARP uruchamia program wsparcia dla MŚP. 320 mln zł

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nowy konkurs, w którym małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej mogą starać się o dopłaty umożliwiające im podjęcie owocnej współpracy. Do rozdania jest 320 mln złotych.

Czytaj dalej 

400 mln zł dla firm na Mazowszu – regionalne granty

Mazowieckie firmy mogą starać się o regionalne granty przeznaczane na różne cele. Samorządy mają ogółem do wypłacenia 400 mln złotych dotacji. Cała pula programu to 2,5 mld złotych. Można starać się m.in. o wsparcie na rozwój eksportu.

Czytaj dalej 

MŚP: 250 mln zł dotacji na innowacje

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą starać się o nową pomoc rządową możliwą dzięki unijnym dotacjom. Tym razem jest to pula 250 mln złotych, z której opłacane będą gwarancje kredytowe dla firm chcących inwestować w innowacje.

Czytaj dalej 

Do 420 tys. zł dofinansowania z UE – na usługi proinnowacyjne

Od połowy grudnia w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości trwa nabór wniosków o dofinansowanie usług proinnowacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj dalej 

Zatrudnisz młodego pracownika – otrzymasz do 26 tys. zł dofinansowania

Wraz z nowym rokiem ruszy w Polsce program dofinansowań dla pracodawców zatrudniających osoby młode. Szacuje się, że już na początku działania da on pracę ok. 30 tys. obywateli. Firmy mogą liczyć na benefity sięgające 26 tys. złotych.

Czytaj dalej 

18% młodych studentów rozważa założenie własnej firmy: raport

Ok. 18% polskich studentów zastanawia się nad założeniem własnej firmy. Co więcej, państwo jest gotowe im w tym pomóc. W ten sposób młodzi ludzie będą mogli szybciej wejść na rynek pracy, co może przynieść spore korzyści w przyszłości.

Czytaj dalej 

Podlaskie: będą dotacje na firmę dla osób bezrobotnych

W woj. podlaskim wkrótce rozpocznie się nowy program wsparcia dla osób bezrobotnych, które chciałyby założyć własną firmę. W jego ramach będzie można korzystać ze szkoleń, bezzwrotnej pomocy finansowej i usług doradczych.

Czytaj dalej 
Naruszenie postanowień umowy w sprawie dotacji nie pozbawi firmy całej kwoty

Naruszenie postanowień umowy w sprawie dotacji nie pozbawi firmy całej kwoty

Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie jednej ze spółek udowodnił, że w razie niepełnego wywiązania się z umowy podpisanej w związku z dotacją, jednostka nie musi oddawać całej otrzymanej kwoty. Jak zatem rozwiązuje się te kwestie?

Czytaj dalej