Optymalizacja kosztów

Jaka forma opodatkowania dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Forma opodatkowania to jedna z najistotniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć zakładając własną działalność gospodarczą. Przy dokonywaniu wyboru przedsiębiorca powinien się kierować zarówno rachunkiem ekonomicznym, jak i rodzajem wykonywanej działalności. Do wyboru są 3 opcje: skala podatkowa (tj. zasady ogólne), podatek liniowy i ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Na co zatem powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca, aby wybrał […]

Czytaj dalej 

Jak wziąć leasing samochodu na firmę?

Leasing samochodu to korzystna forma zewnętrznego finansowania auta firmowego. Użytkowanie pojazdu na podstawie umowy leasingowej szczególną popularnością cieszy się wśród właścicieli mikro oraz małych firm. Z leasingu skorzystać mogą jednak wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od rodzaju i profilu prowadzonej firmy.

Czytaj dalej 

Wynajem samochodów coraz popularniejszy wśród MŚP

Firmowe samochody wychodzą z mody? Okazuje się, że coraz więcej przedsiębiorstw działających w sektorze MŚP woli wynajmować pojazdy, zamiast je kupować. Z długoterminowego wynajmu aut korzysta już prawie ¼ takich firm.

Czytaj dalej 

Zatrudnisz młodego pracownika – otrzymasz do 26 tys. zł dofinansowania

Wraz z nowym rokiem ruszy w Polsce program dofinansowań dla pracodawców zatrudniających osoby młode. Szacuje się, że już na początku działania da on pracę ok. 30 tys. obywateli. Firmy mogą liczyć na benefity sięgające 26 tys. złotych.

Czytaj dalej 

Praca zdalna oszczędnością dla szefa, już 10% tak właśnie zatrudnia

Praca zdalna to udogodnienie dla wielu pracowników, którzy z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą codziennie pojawiać się w miejscu zatrudnienia. Jest to też spora oszczędność dla firm, dlatego decyduje się na nią już 10% pracodawców.

Czytaj dalej 

Firmy tracą czas i pieniądze na nieskutecznych spotkaniach

Firmowe spotkania często są nieefektywne? Tak sugerują eksperci, którzy uważają, że polskie przedsiębiorstwa tracą wiele czasu i pieniędzy na bezsensowne spotkania z pracownikami, klientami, innymi menedżerami. Jak to zmienić?

Czytaj dalej 

Przedsiębiorcy mogliby płacić za prąd nawet 15% mniej

Polscy przedsiębiorcy płacą wysokie rachunki za energię elektryczną, ponieważ nie potrafią z niej oszczędnie korzystać. Eksperci twierdzą, że stosując kilka prostych trików, mogliby obniżyć swoje rachunki nawet o 15%! Jak to zrobić?

Czytaj dalej 

Faktury w formie elektronicznej – przechowywanie od A do Z

Faktury elektroniczne są coraz popularniejszym, ekologicznym i tanim sposobem rozliczeń. Niektórym jednostkom wciąż jednak sprawiają sporo problemów. Jednym z częstszych dylematów jest to, jak archiwizować tego typu dokumenty?

Czytaj dalej 

Obsługa klienta w firmie przenosi się do „chmury”

Rozwój nowych technologii bywa niezwykłym udogodnieniem dla firm. Stało się tak w przypadku „chmury obliczeniowej”, która może zdecydowanie ułatwiać obsługę klientów. Na czym miałoby to polegać?

Czytaj dalej 

Będą obniżki cen prądu dla małych firm?

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest w Polsce szczególnie rozbudowany. Jednak mniejsze firmy nie zawsze dobrze sobie radzą i często mają kłopoty finansowe. Obniżenie cen zużywanego przez nie prądu dla wielu z nich byłoby ulgą.

Czytaj dalej 

Małe firmy zarabiają na… prądzie. Deregulacja

Deregulacja na rynku energii elektrycznej miała skutkować niższymi rachunkami płaconymi przez Polaków. Okazało się jednak, że stała się też ciekawą formą zarobkowania dla małych firm. Jak można zyskać na deregulacji?

Czytaj dalej 

Najciekawsze programy lojalnościowe dla firm

Programy lojalnościowe są popularne w wielu branżach, a liczba jednostek z nich korzystających stale wzrasta. Dla jednych są one świetną promocją, dla innych szansą na oszczędność. A które spośród nich można uznać za najciekawsze?

Czytaj dalej 

Pracodawcy oczekują większych pieniędzy za… niepełnosprawnych

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie wypłacane ze środków rządowych. Okazuje się jednak, że nie jest to dla nich wystarczające i domagają się podwyższenia kwoty dopłacanej do pensji tych osób.

Czytaj dalej 

Ebexo: pierwsza platforma sklepowa bez żadnych limitów

Struktura handlu w Polsce już od kilku lat zmienia się wypierając z tradycyjnych rynków mniejsze podmioty gospodarcze. Część z nich odchodzi z branży, a część próbuje swoje usługi przenieść do internetu. Dużą barierą dla małych firm w takim właśnie przebranżowieniu się są głównie koszty założenia i promowania własnego sklepu internetowego. Teraz te proporcje mogą się […]

Czytaj dalej 

Małe firmy coraz częściej wybierają długoterminowy wynajem aut

Wypożyczanie samochodów przez firmy staje się coraz bardziej konkurencyjne wobec najpopularniejszego do tej pory leasingu czy zakupu auta firmowego na kredyt. Jakie są tego przyczyny?

Czytaj dalej