Będą obniżki cen prądu dla małych firm?

oszczędzanie

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest w Polsce szczególnie rozbudowany. Jednak mniejsze firmy nie zawsze dobrze sobie radzą i często mają kłopoty finansowe. Obniżenie cen zużywanego przez nie prądu dla wielu z nich byłoby ulgą.

Okazuje się bowiem, że stawki przewidziane dla firm z sektora MiSP są najwyższymi w kraju. Nie dziwi zatem, że na rynku pojawiać zaczęli się już dostawcy prądu gotowi sprzedać go małym i średnich firmom po niższych cenach.

Firmy poszukujące tańszego prądu stały się natomiast interesującymi klientami przedsiębiorstw oferujących ceny energii niższe niż główni sprzedawcy. Dzięki temu, na polskim rynku energetycznym rozwijać zaczęły się takie firmy jak Energia dla Firm czy AMB Energia. Ciekawą opcja jest również szwajcarska AXPO, które oferuje prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii. W ostatnich dniach w Polsce zaczął działać też francuski dostawca EDF, który wszedł na nasz rynek, bo dostrzegł możliwości swojego rozwoju. Wiele wskazuje na to, że EDF rzeczywiście może zaproponować konkurencyjnie niższe ceny.

Żeby jednak istnienie EDF miało jakiś głębszy sens, firma musiałaby zbudować odpowiednio dużą sieć odbiorców. Szacuje się, że powinno to być ok. 100 tysięcy klientów. Jest to jednak zadanie dość trudne, ponieważ Polacy nie są zbyt chętni do zmian dostawców energii elektrycznej. Wystarczy wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich 5 lat to właśnie ok. 100 tysięcy Polaków w ogóle zdecydowało się na zmianę firmy dostarczającej prąd.

EDF ma dość obszerny plan promocyjny, by pozyskać odpowiednio dużą liczbę odbiorców. Firma zamierza zaproponować Polakom prąd w cenie przekładającej się na rachunki niższe nawet o 30%. Będzie również istniała możliwość optymalizacji usług poprzez wybór funkcji rzeczywiście potrzebnych konkretnego klientowi. Do wyboru będą m.in. prowadzenie formalności za klienta oraz faktury realne a nie oparte na prognozach. Część klientów będzie nawet mogła liczyć na budowę paneli fotowoltaicznych. EDF pragnie przy tym zapewnić Polakom bezpieczeństwo i spokój, ponieważ zapowiada, że obecne warunki dostaw prądu będą obowiązywały do 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.