Szanse na sukces w biznesie (w Lubuskiem)

flaga województwa lubuskiego

Chociaż tak wiele mówi się o kryzysie zauważalnym w Europie i w Polsce, to jednak okazuje się, że mieszkańcy województwa lubuskiego nawet w tym trudnym okresie całkiem nieźle radzą sobie z problemem bezrobocia. Jest to możliwe dzięki temu, że sami zakładają wiele firm, tworząc w ten sposób miejsca pracy i stymulując lokalną gospodarkę. Według wyliczeń, w tym regionie działa obecnie przeszło 102 tysiące przedsiębiorstw różnego typu. Przeważająca część, bo ponad 75 tysięcy spośród nich to niewielkie jednostki zatrudniające najwyżej kilka osób.

Według szacunków zielonogórskiego Urzędu Statystycznego, lubuski sektor firm prywatnych daje pracę 161 tysiącom osób. Najczęściej przedsiębiorstwa te są zakładane przez mężczyzn. Otwieranie nowych firm jest możliwe bardzo często dzięki dotacjom pozyskiwanym z Unii Europejskiej. Na przykładzie Lubuszan widać, że taka działalność naprawdę ma sens. Zanim jednak zdecydujemy się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, należy zastanowić się, w jakiej branży warto działać, by mieć największe szanse na powodzenie?

Jak przyznają mieszkańcy województwa lubuskiego, istnieje kilka branż, które są w ostatnich latach szczególnie opłacalne. Należy do nich m.in. handel internetowy. Jego popularność wynika, przede wszystkim z wygody, jaką zapewnia on klientom. Mogą w szybki i sprawny sposób dokonać zakupów, nawet nie wychodząc z domu. Trzeba jedynie zdecydować, jaki asortyment da nam największe możliwości sprzedażowe.

Poza tym, całkiem nieźle radzi sobie branża gastronomiczna. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zaoferować swoim gościom coś wyjątkowego – nie warto serwować dań, które często robi się w prywatnych domach lub które można dostać w wielu innych restauracjach. Choć tak wiele mów się o tym, że fast-foody są niezdrowe, to Polacy lubią posilać się w budkach z kebabem czy hot-dogami. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie takiego punktu, warto sprawdzić, czy nie będziemy mieli zbyt dużej konkurencji. Oczywiście, tradycyjne restauracje także się sprawdzą, o ile zadbamy o oryginalne menu.

Bez względu na to, w jakiej branży chcemy spróbować swoich sił, musimy zastanowić się, czy będziemy w stanie zapanować nad wszystkimi obowiązkami związanymi z prowadzeniem biznesu. Nie zapomnijmy o dokładnym biznesplanie, który pozwoli nam sprawdzić, jakie mogą być nasze przychody. Starajmy się też szukać niszy rynkowej, która pozwoli nam uniknąć nadmiernej konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.