Sylwestrowy biznes: jakie branże zarobią najwięcej?

Nowy Rok

Sean MacEntee, flickr

Sylwester to nie tylko okazja do zabawy, ale również do zarobku. Żeby jednak móc na niego liczyć, trzeba wiedzieć, jakie branże będą w tym czasie najbardziej oblegane. Dość oczywistym jest, że cały sezon świąteczno-sylwestrowy to czas, w którym spożywa się sporo alkoholu, dlatego na znaczne zyski na pewno mogą liczyć producenci i dystrybutorzy alkoholi. Chociaż największym powodzeniem cieszą się o tej porze roku wódki, to jednak istnieje też popyt na szampana, wina, nalewki i likiery. Przy okazji nocy sylwestrowej, pojawia się także ogromne zapotrzebowanie na fajerwerki. Żeby jednak móc na nich zarobić, nie wystarczy sam dostęp do ich hurtowni. Niezbędne jest jeszcze pozwolenie na rozprowadzanie produktów tego typu.

Jako, że Sylwester to nie tylko picie, ale też jedzenie, to w sylwestrową noc na brak pracy nie będą narzekać firmy cateringowe. Wykwintne kolacje, desery, dania ciepłe i zimne – wszystkie one powinny pojawić się na stołach podczas odpowiednio zorganizowanego Sylwestra, a to znaczy, że raczej nikt sam nie podejmie się przygotowania potraw. Z tego też powodu, większość firm cateringowych została zarezerwowana już dawno temu.

W okresie sylwestrowym zarobić mogą również przedsiębiorstwa działające w sektorze usługowym. Najlepiej radzić będą sobie branże fryzjerskie, kosmetyczne i transportowe. Dość oczywistym jest, że większość kobiet wybierających się na imprezę sylwestrową zechce skorzystać z usług profesjonalnej fryzjerki czy makijażystki. Ponadto, większość Polaków planuje świętować Sylwestra z kieliszkiem w ręku, a to oznacza, że pojawi się spore zapotrzebowanie na usługi świadczone przez taksówkarzy. Zawsze można też prywatnie świadczyć takie usługi, żeby dorobić sobie do standardowej pensji, rozważać znajomych na imprezy.

Fryzura i makijaż to jeszcze nie wszystko – najważniejsza jest przecież piękna kreacja, w której będzie można godnie powitać Nowy Rok. To natomiast oznacza, że w ostatnich dniach przed Sylwestrem oblegane będą butiki z sukienkami. Chodzi tu zarówno o markowe sklepy znanych projektantów, jak i o sklepy sieciowe, w których również można znaleźć ciekawe kreacje idealnie nadające się na tę wyjątkową noc. Oczywiście, przy okazji zakupu sukni, przydadzą się także buty i torebka, co oznacza, że także sklepy obuwnicze oraz te z galanterią i dodatkami powinny przygotować się na zwiększony ruch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.