Strona www firmy – skąd brać zdjęcia, filmy, teksty?

strona www firmy

Autor: jisc_infonet

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony internetowej to standard. To najprostszy i bardzo skuteczny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zaprezentowania im swojej oferty oraz profilu firmy. Jeśli jednak ktoś wychodzi z założenia, że samodzielne stworzenie firmowej strony www jest banalnie proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, może się srogo rozczarować. Już samo wypełnienie strony treścią, wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Każda strona internetowa składa się z treści oraz grafiki. Treść ma kluczowe znaczenie. Powinna bowiem przedstawiać najważniejsze informacje na temat firmy w taki sposób, by były interesujące z punktu widzenia osób odwiedzających stronę. Osiągnięcie takiego efektu nie jest proste, dlatego większość dużych firm korzysta przy tym z pomocy profesjonalnych copywriterów. Niestety, zatrudnienie dobrego redaktora tekstów na strony wiąże się ze sporymi kosztami, przez co wielu właścicieli mniejszych przedsiębiorstw nie może sobie na to pozwolić. Uciekają się więc do innych sposobów, często nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że nie wszystkie ich działania są zgodne z prawem. Powszechne jest na przykład kopiowanie treści z innych stron www. Tymczasem tekst umieszczony na stronie jest własnością jego twórcy i chroni go prawo autorskie. Kopiowanie i używanie w celach komercyjnych jest niezgodne z prawem.

Pozyskanie zdjęć lub grafik na stronę internetową firmy może okazać się jeszcze trudniejsze. Osoby nieobeznane z tematyką prawa autorskiego często decydują się na najprostsze rozwiązanie, a więc wyszukanie interesujących ich fotografii za pośrednictwem popularnych wyszukiwarek internetowych. Podobnie jak w przypadku tekstów, kopiowanie zdjęć znalezionych w sieci bez zgody ich autorów jest niezgodne z prawem. Jedyny legalny sposób na pozyskanie ilustracji na stronę to korzystanie z banków zdjęć. W sieci działa wiele tego rodzaju portali. Gromadzi się na nich fotografie autorów, którzy wyrażają zgodę na ich dalsze wykorzystywanie. Większość z nich żąda za to określonej opłaty, jednak nie warto wahać się przez jej uiszczeniem. W ten sposób możemy bowiem zyskać w pełni profesjonalne zdjęcie na naszą stronę www, mając pewność, że używając go, nie narażamy się na żadne nieprzyjemne prawne konsekwencje.

3 komentarze.

 1. Jacob Nasz pisze:

  Tak naprawdę to najpewniej jest używać własnych tekstów i materiałów wideo oraz zdjęć. Warto tworzyć własne filmy i umieszczać je w portalach video takich jak na przykład YouTube – które dają szansę na to, że wyszukiwarka łatwiej znajdzie naszą stronę. Google kochają YouTube – to jest faktem. Rosnąca ilość wizyt na naszej stronie biznesowej powinna być celem głównym każdego, kto chce skorzystać z szansy dotarcia do szerszego audytorium.

 2. Olga pisze:

  Ja zawsze korzystam z usług firm zewnętrznych. Mam kilka zaufanych, którym stale zlecam różne prace. Najdłuższa współpraca z http://www.klikmii.pl – w zasadzie stale obsługują moją firmę, może to przez to, że w sumie najwięcej nam potrzeba profesjonalnych tekstów. Jeśli ktoś sobie znajdzie dobrego podwykonawcę to naprawdę nie ma co żałować pieniędzy. Samemu można zrobić taniej, ale można te sobie bardzo zaszkodzić.

  • mike pisze:

   tania promocja swojej firmy, ludzie juz tym sa obrzygiwani, reklama typu: ja zawsze korzytam z,.. ja ufam tylko… moja firma zaufala tylko… sa to irytujace i az cuchnace spamem, ludzie dajcie sobie spokoj z takimi komentarzami bo to jest masakra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.