Biznes na allegro: sprzedaż portali i serwisów

online

Na Allegro można kupić niemal wszystko, a różnorodność wystawianych ofert czasem naprawdę zaskakuje. Odzież, kosmetyki, sprzęty AGD/RTV to tylko podstawowe produkty, jakie tam znajdziemy. Zdarzało się nawet, że wystawiono śnieg, zalegający przed garażem. Obecnie jednymi z ciekawszych aukcji są te, na których wystawione zostały serwisy internetowe. Można wziąć udział w aukcji witryny z ogłoszeniami lub bazy ogłoszeń maszyn na sprzedaż. Wśród ciekawostek warto wymienić także aukcję, na której proponowany jest serwis z kuponami promocyjnymi lub platformę do generowania CV. Czy jednak takie inwestycje są opłacalne?

Wystawiane na sprzedaż serwisy wydają się być rzeczywiście ciekawe, jednak trudno określić, w jaki sposób będzie można z nich skorzystać. W niektórych opisach aukcji nie ma nawet informacji o ich mocnych stronach, a jeśli się już one pojawiają, to trudno zweryfikować ich wiarygodność. Przykładowo, serwis z ofertami pracy oraz informacjami przydatnymi dla osób, które szukają zatrudnienia jest ponoć jednym z najpopularniejszych w sieci. Podobno notuje nawet tysiąc wejść dziennie. Ma też zapewniać przychody dzięki znajdującym się na nim reklamom. Nie wiadomo jednak, jakie są to przychody i czy ten interes w ogóle zapewni jakieś zyski. Ryzyko inwestycyjne jest tym większe, że kosztuje on aż 9,5 tysiąca złotych.

Okrągłe 10 tysięcy to kwota wyjściowa w aukcji platformy z kuponami promocyjnymi. Podobno inwestując w ten serwis można zarobić na promowaniu ofert w Google oraz na Facebooku. W opisie oferty zabrakło jednak tak istotnych danych, jak statystyki wejść albo dotychczasowe przychody. Może zatem okazać się, że tak naprawdę kupimy coś, co nie przyda nam się do niczego. Niewiele droższa jest oferta dotycząca serwisu z ogłoszeniami maszyn na sprzedaż. Za niecałe 11 tysięcy możemy stać się właścicielami portalu, o którym tak naprawdę nic nie wiadomo. Nie są bowiem podane ani statystyki, ani generowane przychody. Większe nadzieje na zarobek daje portal fajnecv.pl, którego cena to 22 999zł. Pozwala on na tworzenie profesjonalnych CV. Na jego korzyść przemawia fakt, że od momentu powstania w 2012 r. odnotował już ponad 9800 użytkowników, którzy wygenerowali 9970 CV.

Każda z przedstawionych ofert dotyczących kupna serwisu jest w pewnym stopniu ryzykowna. Niemniej jednak, przedsiębiorczy inwestorzy mają szansę przekształcić te portale w jeszcze lepsze, a przy odrobinie kreatywności, mają szansę nawiązać współprace z reklamodawcami, którzy pomogą utrzymać serwis i uzyskiwać z niego zadowalające przychody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.