Biznes na Allegro: opłaca się sprzedawać portale?

Allegro

Na portalu aukcyjnym Allegro coraz częściej można natknąć się na ogłoszenia sprzedaży portali. Osiągają one stosunkowo wysokie ceny, warto więc zastanowić się, czy sprzedaż portali na aukcjach rzeczywiście może się okazać opłacalnym interesem. Jakie portale sprzedaje się najczęściej?

Ich asortyment jest naprawdę różnorodny, począwszy od portalu z ogłoszeniami o sprzedaży zwierząt, poprzez stronę promującą upusty i rabaty na różnego rodzaju towary, aż po portale zakupów grupowych. Ceny poszczególnych portali są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od popularności strony, ilości użytkowników i dziennej liczby odwiedzin. Najtańsze kosztują kilka tysięcy złotych, najdroższe – kilkadziesiąt tysięcy.

Ogłoszenia o sprzedaży serwisów zamieszczają zazwyczaj sami ich właściciele, którzy z różnych względów nie chcą już zajmować się samodzielnym prowadzeniem portalu. Zdarzają się jednak osoby, które już w momencie zakładania portalu myślą o jego sprzedaży. W związku z tym starają się go jak najlepiej wypromować w krótkim czasie, tak by potencjalni kupujący faktycznie byli nim zainteresowani, a kiedy udaje się im już zdobyć określoną popularność, wystawiają swój portal na aukcji, żeby sprzedać go z zyskiem i zająć się promocją kolejnej storny.

Przy pewnych umiejętnościach w dziedzinie zarządzania stroną i budowania jej popularności, taka działalność faktycznie może okazać się opłacalna. Nie obejdzie się też bez dobrego marketingu i pewnych zdolności w dziedzinie reklamy. Nie powinniśmy zatem łudzić się, że osoba bez doświadczenia w tej branży będzie osiągała równie dobre rezultaty. Problemem może okazać się także znalezienie kupca zainteresowanego naszą ofertą. Okazuje się bowiem, że większość użytkowników portali aukcyjnych dość ostrożnie podchodzi do zamieszczanych na nich ofert o sprzedaży portali. W końcu nikt nie sprzedaje kury znoszącej złote jajka.

Osoby wystawiające portale na Allegro zazwyczaj tłumaczą się względami osobistymi, twierdząc, że ich strony świetnie funkcjonują i przynoszą stałe zyski. Niestety, takie tłumaczenia nie brzmią zbyt wiarygodnie. Aby portal przynosił zyski, prawdopodobnie trzeba będzie nad nim popracować i włożyć nieco wysiłku w jego wypromowanie, a skoro tak, równie dobrze można się zdecydować na założenie własnej, zupełnie nowej strony WWW.

2 komentarze.

  1. Robert pisze:

    Oczywiście, że opłaca się kupować lub sprzedawać portale. Na zachodzie nazywa się to website flipping i całkiem sporo osób się tym trudni i żyje z tego. Transakcjom e-biznesowym służy temu nasza strona i forum z darmowymi ogłoszeniami na http://www.BazarStron.pl.
    Zapraszamy do przeglądania ofert 🙂

  2. Winek pisze:

    Handel domenami to mocno obstawiona branża. Ciężko tam coś ugrać. Kiedyś rzeczywiście były tam opcje na szybkie zarobienie sporych pieniędzy. Jednak teraz udana transakcja zdarza się bardzo rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.