Skup faktur – biznes w sieci

Faktorama

Czy można zarabiać na skupowaniu faktur? Chociaż wydaje się to dość dziwnym pomysłem, to jednak spółka Faktorama udowadnia, że to całkiem niezły interes. Jak opowiadają twórcy całego projektu, ich działalność opiera się na finansowaniu czynności pozwalających na poprawę płynności konkretnego przedsiębiorstwa. Dokładniej, chodzi o to, żeby udało się sfinansować działania w taki sposób, aby cała procedura miała zabezpieczenie w postaci faktury, której termin płatności jest odroczony, ale jeszcze nie został przekroczony. Twórcy spółki podkreślają, że ich opcja jest dużo korzystniejsza dla firm niż standardowe zaciąganie kredytów w banku.

Jedną z podstawowych korzyści wynikających ze współpracy z firmą Faktorama jest fakt, że nie trzeba spełniać przy niej tak wielu warunków, jak ma to miejsce w przypadku ubiegania się o kredyt. Oprócz tego, wielką zaletą tzw. faktoringu jest to, że w księgach danego przedsiębiorstwa nie pojawiają się żadne wzmianki na temat zobowiązań. Oznacza to, że wiarygodność firmy pozostaje wyższa, a jednostka ma szansę na dodatkową pomoc ze strony instytucji bankowej. Może więc korzystać z obu opcji jednocześnie.

Według założycieli spółki, ich oferta jest świetną opcją dla małych i mikro spółek, które nie mogą liczyć na pomoc innych instytucji w takim stopniu, jak jednostki większe. Przy mniejszych obrotach, nie mają one bowiem szans np. na otrzymanie wysokich kredytów. Spółki te szczególnie potrzebują wsparcia w ostatnich czasach, kiedy w efekcie kryzysu, na rynku największe szanse na przetrwanie mają głównie te większe przedsiębiorstwa, które wykazują wyższe dochody i mają na swoim koncie więcej sukcesów. Założyciele przyznają też, że choć firm podobnych do ich spółki jest całkiem sporo, to żadna z nich nie chce pomagać mniejszym jednostkom, dlatego mają pewność, że ich działania zainteresują właśnie tych przedsiębiorców.

Faktorama stworzyła już platformę internetową, na której można wystawiać faktury swojej firmy. To właśnie tam można też znaleźć partnerów, którzy wezmą udział w aukcjach wystawionych faktur. Żeby dostosować ofertę do potrzeb zarówno małych, jak i dużych firm, udostępniono Platformę Aukcji Faktur oraz Faktoring Grupowy. Dzięki temu, szansę na sprzedaż faktur będą miały jednostki chcące pozbyć się tylko pojedynczych papierów, jak i te, które mają ich znacznie więcej.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.