Polski pomysł na biznes zebrał już 250 000 dolarów na start!

Woolet

Polacy, którzy poprzez crowdfundingowy serwis Kickstarter chcieli zebrać 15 tysięcy dolarów na realizację inteligentnego portfela Woolet, zebrali już 250 tysięcy dolarów! Na co przeznaczą taką kwotę i czym w ogóle jest Woolet?

Teodor Kosch i Marek Cieśla, którzy postanowili stworzyć inteligentny portfel Woolet, zebrali już 250 tysięcy dolarów na realizację swojego projektu. Jest to o tyle zaskakujące, że zakładając wydarzenie w crowdfundingowym serwisie Kickstarter, pragnęli uzbierać jedynie 15 tysięcy dolarów. Mężczyźni przyznają, że ogromny odzew internautów niezmiernie ich zaskoczył.

Inteligentny portfel Woolet ma być gadżetem praktycznie niemożliwym do zgubienia. Wbudowany w niego moduł Bluetooth 4.0 i dedykowana aplikacja dostosowana do systemów Android i iOs mają sprawić, że portfel poinformuje właściciela o tym, że oddalił się od swoich pieniędzy. Wystarczy, że posiadacz inteligentnego portfela odejdzie od niego na określoną liczbę metrów, a portfel „zaszczeka” informując, że należy zabrać go ze sobą. Konkretną odległość, po której Woolet wydaje z siebie dźwięki alarmujące można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Oprócz tego inteligentny portfel udostępnia opcję wywoływania dźwiękiem, co pomoże w jego codziennym odnajdowaniu. Dodatkowo Woolet wyposażony jest w funkcję umożliwiającą jego bezproblemowe zlokalizowanie. Wszystko to kryje się w estetycznie wykonanym portfelu wyprodukowanym z wysokiej jakości skóry. Dzięki temu jest nie tylko funkcjonalny, ale również elegancki.

Twórcy Wooleta podkreślają, że skorzystanie z platformy crowdfundingowej okazało się dla nich nie tylko możliwością zebrania ogromnej sumy potrzebnej do wcielenia w życie projektu, ale również świetną reklamą. Tak duże zainteresowanie wsparciem finansowym pozwalającym na stworzenie inteligentnego portfela dało im medialny rozgłos i pozwoliło dotrzeć do rzeszy potencjalnych klientów. O koncepcji Polaków mówiono już m.in. w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych.

Co więcej, wielu internautów złożyło już zamówienia na Woolet, a zebrana dotąd kwota wciąż rośnie, bo ostatnie dane mówiące o 251 tysiącach 523 dolarach opublikowano na 7 dni przed zakończeniem zorganizowanej na Kickstarterze kampanii. Ogółem projekt wsparło już ponad 2 tysiące osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.