Polski biznes „na trampkach” zrobi furorę dzięki personalizacji towaru

kolorowe trampki

Trampki to jeden z popularniejszych rodzajów obuwia i raczej mało popularny biznes. A jednak, na trampkach można sporo zarobić. Trzeba tylko mieć oryginalny pomysł, który trafi do rzeszy klientów. Oni pokazali, że to możliwe!

Anna Misiec i Dariusz Korzun mieli niezłą pracę w dużym przedsiębiorstwie i lata praktyki za sobą, kiedy postanowili założyć wspólny biznes. Szukając dobrego kierunku i branży, w której jest jeszcze miejsce dla nowych firm wpadli na oryginalny i dość ryzykowny, a jednak rewelacyjny pomysł. Zdecydowali się na stworzenie sklepu, w którym każdy klient będzie mógł opracować własny projekt butów.

KoloroweTrampki.pl to jedyna w Polsce strona umożliwiająca przygotowania wzoru, który zostanie naniesiony na zamawiane obuwie. Zakres wzorów jest nieograniczony, a dodatkowo można wybierać spośród różnych butów. Dostępnych jest kilka rodzajów trampek, co pozwala zdecydować się na te tańsze lub droższe, niskie i wysokie. Choć sklep działa od niespełna roku, to jego oferta poszerzyła się już także o baleriny, a wkrótce dołączą do nich buty marki Vans.

Obecnie firma rozwija się bez większych problemów, a trampki tworzone wedle wzoru klienta cieszą się ogromnym zainteresowaniem, lecz właściciele firmy przyznają, że na starcie nie było tak kolorowo. Wśród największych przeszkód, jakie spotkali na początku swojej drogi wspominają problemy ze stworzeniem technologii produkcyjnej oraz samego kreatora, który musiał być skuteczny, a zarazem nieskomplikowany w obsłudze. Niełatwe było też zebranie funduszy na sfinansowanie całego przedsięwzięcia.

Anna i Dariusz podkreślają także, że ich pierwsza koncepcja biznesowa okazała się niewypałem. Początkowa produkcja materiałów marketingowych nie przyniosła oczekiwanych zysków ze względu na duża konkurencję. Okazało się jednak, że nie warto się od razu poddawać. Dobrze jest natomiast zastanowić się nad zmianą profilu firmy tak, by dostosować go do rzeczywistych potrzeb rynku. W tym przypadku dobrą opcją okazała się produkcja spersonalizowanych butów projektowanych przez klientów, ponieważ takiego towaru na rodzimym rynku jeszcze nie było. Co więcej, zapotrzebowanie na takie produkty widoczne jest praktycznie na całym świecie, bo wśród klientów firmy KoloroweTrampki.pl znajdują się nawet Australijczycy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.