Na narciarzach zarobią nie tylko hotele

narciarstwo

Sezon narciarski zbliża się coraz szybciej, a to oznacza, że producenci sprzętu, a także pensjonaty znajdujące się w narciarskich kurortach, mają nadzieję na wzmożone zarobki. Jednak warto pamiętać, że istnieje też szereg innych firm, które również zarabiają na narciarzach. Poza wszelkimi hotelami i innymi punktami oferującymi zakwaterowanie w miejscowościach leżących niedaleko stoków, na podwyższone zarobki mogą liczyć również lokale gastronomiczne znajdujące się w tych okolicach. Po wyczerpującym dniu na nartach lub snowboardzie większość osób marzy o ciepłym napoju i posiłku. Niektórzy wybierają się wtedy do restauracji hotelowej, inni wybierają przytulne lokale znajdujące się w okolicy.

Oprócz tego, w sezonie narciarskim wzrasta zapotrzebowanie na usługi takie, jak organizacja kuligów, wycieczki saniami ciągnięte przez konie czy sama nauka jazdy konnej. Z takich atrakcji najczęściej korzystają dzieci, które szybciej od dorosłych nudzą się nauką jazdy na nartach i podczas ferii potrzebują także innych rozrywek. Oznacza to, że mając gospodarstwo agroturystyczne, warto poszerzyć ofertę noclegową o dodatkowe usługi. To szansa na zarobek dla właścicieli koni, instruktorów jazdy konnej, stajennych.

Ponadto w sezonie narciarskim więcej zarobią taksówkarze i inne firmy transportowe, z których usług będą korzystali narciarze chcący dotrzeć z pensjonatów na stoki. Oczywiście, same wyciągi narciarskie również notują w tym okresie wielokrotnie wyższe zarobki niż w pozostałych porach roku. Co ciekawe, to także niezły sezon dla opiekunek do dzieci. W kurortach narciarskich mogą one świadczyć indywidualne usługi, opiekując się maluchami w czasie, gdy ich rodzice szusują na nartach.

Wybierając się do miejscowości leżących niedaleko stoków narciarskich, niemal zawsze zwiedzamy, podziwiamy ich zabytki i wybieramy się na zakupy, by kupić pamiątki dla bliskich. Z tego powodu, w sezonie narciarskim więcej niż zwykle zarabiają punkty handlowe oferujące souveniry oraz wszelkie produkty lokalne, które są najlepszą wizytówką danego regionu. Właśnie sprzedaż pamiątek może być świetną okazją do zarobku dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub małe firmy. Dla niektórych przedsiębiorców to jedyny okres zarobkowy w roku, a po jego zakończeniu zawieszają działalność aż do następnego sezonu.

W oczekiwaniu na zimowych tyrustów najważniejszą rolę jednak spełnia aura. Brak śniegu może spowodować znaczne straty dla całych ośrodków zimowych i odpływ gości w rejony gdzie jest go pod dostatkiem, czyli najczęściej w Alpy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.