Google Campus – centrum dla technologicznych start-upów w Warszawie

Google Campus w Londynie

David Guerra Terol, flickr.com

Google Campus to niezwykłe centrum dla początkujących projektów związanych z nowymi technologiami. Rząd bezustannie zachęca Polaków do tworzenia własnych start-upów, więc nie dziwi, że dopuszczono do przedsięwzięcia, które miałoby promować ten rodzaj aktywności gospodarczej. Będzie to trzecie takie centrum na globie, dlatego Polska powinna poczuć się wyróżniona przez internetowego giganta.

Google Campus miałby być ośrodkiem, który wspierałby, przede wszystkim, początkujących przedsiębiorców będących częścią sektora nowych technologii, poszukujących innowacyjnych rozwiązań na każdej płaszczyźnie życia. Na czym polegać miałoby takie wsparcie? Chodzi głównie o to, żeby było to miejsce, w którym rozpoczynający swoją karierę przedsiębiorcy, mogliby otrzymywać własną przestrzeń biznesową. Pomieszczenia w centrum byłyby wynajmowane po dogodnych cenach. Oprócz tego, w takich centrach działających na świecie regularnie prowadzone są szkolenia i treningi, które tłumaczą, jak w teorii przygotować się do prowadzenia firmy oraz to, jak w praktyce biznesman radzić ma sobie z jej prowadzeniem. Z pewnością przekazuje się tam wiele cennych wskazówek.

O planach stworzenia w Warszawie Google Centrum dowiedzieliśmy się dość niespodziewanie. Reprezentant Google Eric Schmidt pojawił się w naszym kraju z powodu obchodów 25. rocznicy wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r. Niemniej jednak, zajął się podczas pobytu inauguracją projektu Nowa Europa 100, który pozwala docenić 100 najlepiej zapowiadających się, najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców. Inicjatywa podjęta została przez Google współpracujące z magazynami „Res Republica”, „Financial Times” oraz z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim.

Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie powstać ma centrum. Wiadomo natomiast, że inwestycja ma kosztować co najmniej kilka milionów złotych. Mówi się, że związane z nią prace budowlane będą przebiegać bardzo szybko i zostaną zakończone już na początku przyszłego roku. Do tej pory powstały tylko dwa podobne obiekty. Jeden z nich – ten największy – mieści się w Londynie, a drugi w Tel Avivie. Najprężniej działa brytyjskie Google Centrum, które mieści się w budynku liczącym sobie 20 tysięcy metrów kwadratowych. Z pewnością jest się więc czym pochwalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.