Aplikacje dla biznesu – nie tylko dla wielkich!

oprogramowanie dla firm

Z profesjonalnych systemów informatycznych korzystają dzisiaj praktycznie wszystkie firmy, bez względu na swój rozmiar oraz branżę, w jakiej działają. Dla przedsiębiorców aplikacje biznesowe są ogromną pomocą w wykonywaniu codziennych obowiązków. Coraz więcej przedsiębiorstw nie ogranicza się tylko do programów komputerowych. Bezustannie wzrasta liczba tych biznesmenów, którzy preferują korzystanie z aplikacji na smartfona. Za co chwalą sobie takie rozwiązanie? Przede wszystkim za to, że ze smartfona można korzystać w każdym miejscu i w każdej chwili. Jest on niezwykle poręczny, lekki i można go wszędzie ze sobą zabrać.

Chociaż początkowo aplikacje biznesowe stosowane były głównie przez większe firmy, w których istniała potrzeba zarządzania całą siecią komputerów i innych, firmowych urządzeń, to jednak specjaliści przyznają, że z podobnych programów coraz częściej korzystają także mniejsze jednostki gospodarcze. Biznesmeni prowadzący mniejsze firmy doceniają aplikacje dostępne na smartfony i tablety, ponieważ umożliwiają one wygodne zarządzanie przedsiębiorstwem z każdego miejsca. Odpowiednie aplikacje pozwalają na komfortowe kontaktowanie się z całą kadrą pracowniczą, przesyłanie istotnych dokumentów, sprawdzanie służbowej poczty. Niektóre z nich umożliwiają też wygodne podliczanie dochodów, wypłat i prowadzenie potrzebnych statystyk. Przy pomocy smartfona wyposażonego w dobrą aplikację można przesyłać i odbierać zlecenia, składać zamówienia, dokonywać rozliczeń, a nawet prowadzić szkolenia.

Dzięki stosowaniu aplikacji biznesowych, można redukować koszty prowadzenia firmy. Często taka opcja pozwala na zatrudnianie pracowników wykonujących obowiązki w formie zdalnej. Kontaktowanie się z nimi pocztą e-mail lub komunikatorami internetowymi będzie prostsze, gdy użyjemy stosownych aplikacji. Także analitycy przyznają, że mniejsi polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z aplikacji dla przedsiębiorców. Szacuje się, że zdalny dostęp do aplikacji biznesowych będzie w tym roku kosztował rodzime jednostki ok. 200 milionów złotych. Dodatkowe dane wskazują, że już 64% firm w grupie tych małych i średnich stosuje profesjonalne programy tego typu.

Eksperci podkreślają, że liczba firm stosujących aplikacje będzie się nadal powiększała. Rosnąć ma również ilość dostępnych programów służących do zarządzania firmą. Coraz więcej będzie też aplikacji dedykowanych, tworzonych z myślą o konkretnych przedsiębiorstwach.

2 komentarze.

  1. Ewelina pisze:

    W pełni się zgadzam – na rynku dostępna jest duża ilość programów i aplikacji ułatwiających prowadzenie własnej firmy, grzechem byłoby z nich nie skorzystać. Sama z kilku korzystam – oszczędność kosztów i czasu jest bardzo duża, no i ma się wszystkie sprawy pod kontrolą, co dla mnie jest sprawą priorytetową.

  2. Informatyka w Firmie pisze:

    Artykuł Ameryki nie odkrywa 🙂
    Żyjemy w XXI wieku, w którym informatyzacja dotyka każdej sfery życia. Trudno żeby inaczej było w firmie. Przedsiębiorstwo, które usprawnia swoje procesy (zarządzanie kadrą, pozyskiwanie i utrzymanie klienta, zarządzanie magazynem itp.), wykorzystując dostępne oprogramowanie i systemy informatyczne, będzie bardziej efektywne i skuteczniejsze w rywalizacji z konkurencją.

    Informatyzować mogą się zarówno duże, jak i najmniejsze firmy – a oprogramowanie wspomagające biznes nie musi być drogie. Ba, wysokiej jakości systemy można znaleźć w internecie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.