Do 30 października złożysz wniosek o dotację dla firmy: Polska Wschodnia

flaga UE

Yanni Koutsomitis/flickr.com

Od 31 sierpnia do 30 października polskie firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie dla podejmowanych przez siebie działań innowacyjnych. W tym roku do przedsiębiorców trafić ma łącznie 80 milionów złotych przeznaczonych na te cele.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, nasz rząd ma w tym roku do rozdania 80 mln złotych na innowacje. Według zapewnień Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, do roku 2020 ta suma ma wynieść 400 mln złotych. Dofinansowania kierowane są do przedsiębiorstw, które chcą wprowadzić do swoich firm innowacyjne rozwiązania, a wnioski o dopłaty można składać od 31 sierpnia do 30 października.

W programie Polska Wschodnia istnieje jeden podstawowy warunek – o dopłaty wnioskować mogą wyłącznie przedsiębiorcy działający we wschodnich województwach naszego kraju. Opcja ubiegania się o unijne pieniądze dotyczy wyłącznie mieszkańców województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Kwoty, o jakie starać mogą się przedsiębiorcy, są niezwykle wysokie. Jedna firma może ubiegać się maksymalnie o 7 mln złotych! Mają to być pieniądze wydawane głównie na rozpoczęcie prac badawczo-rozwojowych, które w dalszej perspektywie pozwolą opatentować nowe produkty i usługi.

Dokładniej, za zdobyte dofinansowanie będzie można opłacić m.in. usługi doradcze, które są związane z planowymi innowacjami, a także zakup maszyn i urządzeń, nieruchomości firmowych, materiałów oraz prac budowlanych, linii produkcyjnych, linii technologicznych, praw patentowych, licencji umożliwiających wdrożenie wyników prac badawczych i wielu innych towarów oraz usług.

Składanie wniosków o dofinansowanie możliwe jest wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez stronę www.popw.parp.gov.pl. Dokumenty, które należy złożyć oraz warunki udziału w programie znajdują się natomiast na stronie www.polskawschodnia.gov.pl. O dopłaty ubiegać mogą się mikrofirmy, podmioty należące do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak również jednostki tworzące ponadregionalne powiązania kooperacyjne, czyli min. 5 firm działających w min. 2 różnych branżach i na terenie min. 2 odmiennych województw. W ich przypadku wystarczy, jeśli jedna firma będzie pochodziła z regionu objętego programem dofinansowań na innowację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.