Social gaming a korzyści dla firm

social gaming

Ksayer1, flickr

W dzisiejszych czasach każda szanująca się firma posiada profile na portalach społecznościowych. Jednak nie wszystkie potrafią nimi wzbudzić zainteresowanie internautów. Pomóc mogą im w tym specjalne aplikacje, znane jako social games. Najczęściej social gaming wykorzystywany jest do powiększenia liczby użytkowników klikających „Lubię to” przy profilu danej jednostki. Eksperci zaznaczają jednak, że samo „lajkowanie” nie wystarczy, ponieważ w interesie przedsiębiorstwa jest jeszcze utrzymanie liczby zainteresowanych oraz zachęcenie ich do bliższego poznania firmy.

Social games to aplikacje, które z reguły mają postać gier udostępnianych na portalach społecznościowych. Mogą one przybierać różną formę, jednak łączy je to, że aby uzyskać do nich dostęp, trzeba zostać fanem profilu, który je oferuje. Im ciekawsza jest aplikacja nabyta przez przedsiębiorstwo, tym zapewne więcej osób zdecyduje się z niej skorzystać. Należy przy tym pamiętać, że zwykle do gier automatycznie zapraszani są też znajomi użytkowników, więc wieści o firmie rozpowszechniają się w mgnieniu oka.

Takie działania automatycznie przekładają się na wzrost grupy osób, które „polubią” profil danej jednostki. Oznacza to, że jeśli będzie on regularnie aktualizowany i uzupełniany o informacje dotyczące oferty firmy, to użytkownicy, którzy „polubili” stronę będą otrzymywali wszystkie te informacje. Mimowolnie, będą więc lepiej ją poznawali. Na bieżąco będą ze wszelkimi wprowadzanymi zmianami i jako jedni z pierwszych poznają nowe produkty czy usługi. To naprawdę szybka i prosta metoda promocji firm.

Aplikacje tego typu działają też w drugą stronę – odpowiednio skonstruowane, pozwalają firmom poznawać preferencje konsumentów. Dzięki grom i zabawom, które teoretycznie mają stanowić rozrywkę dla internautów, przedsiębiorstwa zbierają dane, które później pomagają im dopasować ofertę do gustu większości użytkowników. Ułatwia to prowadzenie kampanii reklamowych i podejmowanie innych działań marketingowych.

Specjaliści podkreślają, że zanim jednostka gospodarcza zdecyduje się na social gaming, powinna zastanowić się nad tym, w jakim celu chce zastosować konkretną aplikację. W inny sposób wybiera się bowiem te służące jedynie do pozyskania odbiorców, czy do promowania nowych produktów i usług. Odmienną nabędziemy również wtedy, gdy zechcemy zwiększyć aktywność obecnych użytkowników, zachęcając ich do wzięcia udziału w jakimś wydarzeniu związanym z firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.