Orange Finanse rusza z ofertą dla mikroprzedsiębiorców

orange finanse

orange finanse

Orange Finanse rozpoczął działalność niedawno, bo w październiku minionego roku, a już wprowadził zamieszanie na rynku finansowym. Do tej pory zdobył prawie 50 tysięcy klientów. Teraz chce trafić ze swoją ofertą do mikroprzedsiębiorstw.

Orange Finanse to wspólny projekt mBanku i spółki Orange Polska, który rozpoczął działalność w październiku 2014 r. Chociaż istnieje dopiero 4 miesiące, to zdołał już pozyskać niemal 50 tysięcy klientów. Nie zamierza jednak spocząć na laurach i ma zamiar podjąć próbę podbicia rynku usług bankowych dla najmniejszych firm. Mikroprzedsiębiorstwom chce zaproponować konta na wyjątkowo korzystnych warunkach. Wniosek o założenie Konta dla Firm w Orange Finanse można złożyć zarówno w punkcie Orange, jak i on-line. Nowa oferta dla mikroprzedsiębiorców kierowana jest dla najmniejszych, kilkuosobowych firm oraz do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W obu przypadkach przez pierwszych 6 miesięcy prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Może być bezpłatne również po upływie tego terminu, lecz tylko pod warunkiem, że klient za pośrednictwem konta będzie płacił składki na ZUS. Bezpłatne będą również wypłaty z bankomatów Euronet i wpłaty we wpłatomatach Euronet, mBanku i Cashline.

Ponadto klientom biznesowym prowadzących najmniejsze firmy Orange Finanse proponuje darmową kartę debetową, jak również karty-naklejki, którymi można płacić także zbliżeniowo. Od lutego dostępne są też płatności NFC pozwalające płacić smartfonem za pomocą zintegrowania karty płatniczej z aplikacją mobilną. Podobnie, jak cały rachunek, za karty nie płacimy przez pół roku. Po tym czasie nakładana jest opłata w wysokości 5zł miesięcznie. Można jej jednak uniknąć, jeśli wykonuje się nią min. 5 transakcji bezgotówkowych w ciągu miesiąca.

W ramach Konta dla Firm w Orage Finanse mikroprzedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o pozyskanie środków o maksymalnej wysokości 10 tysięcy złotych na start. Nie ma przy tym znaczenia, jak długo istnieje firma. Przy uruchamianiu limitu nie płaci się prowizji. Do firmowego konta można jeszcze dołączyć Konto Lokacyjne dla Firm będące rachunkiem oszczędnościowym z oprocentowaniem rosnącym razem z sumą wpłacanych na niego pieniędzy. Można otworzyć także Konto Pomocnicze z osobną kartą debetową i inną nazwą. Limity pozwalają jednemu przedsiębiorcy otworzyć max. 3 konta lokacyjne i max. 50 kont pomocniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.