Odchudzanie – na tym można zarobić

odchudzanie

Autor: erix!

Otyłość stała się jedną z chorób nękających naszą cywilizację, ale dla części społeczeństwa jest to zjawisko poniekąd pozytywne. Koncerny farmaceutyczne, a także prywatne kliniki, dietetycy oraz specjaliści żywieniowi widzą w osobach otyłych prawdziwą żyłę złota. Jak poinformował ostatnio „Puls Biznesu”, aż połowa Polaków ma nadwagę, trudno więc dziwić się, że liczba placówek związanych z leczeniem otyłości zwiększa się z miesiąca na miesiąc.

Jak dotąd nie przeprowadzono jednak jeszcze żadnych dokładniejszych badań rynkowych, dlatego ciężko jest oszacować ile dokładnie takich placówek w Polsce funkcjonuje. Przedstawiciele tych firm deklarują tempo wzrostu przychodów na poziomie 15 – 20 procent. W leczeniu otyłości świetny interes dostrzegły zarówno jednoosobowe firmy zajmujące się układaniem diet, ale też największe sieci medyczne. Tego rodzaju kliniki właściwie już w standardowej ofercie posiadają usługi dietetyków, psychologów, a nawet zabiegi chirurgiczne. Według obliczeń „Pulsu Biznesu” rynek ten wart jest od 150 do 225 milionów złotych.

Ponieważ każdy, kto chce zrzucić zbędne kilogramy oczekuje szybkich efektów bez żadnych wyrzeczeń, najchętniej kupowane są preparaty mające wspomagać proces odchudzania. I to właśnie ten sektor notuje najwyższe zyski. Jest to segment wart 7 miliardów złotych rynku OTC oraz suplementów diety. Co prawda rok temu ten rynek zmniejszył się o jedną trzecią, jednak eksperci przewidują, że szybko uda mu się poprawić swoją passę.

W internecie również nie brakuje stron, które zrzeszają osoby otyłe, tworząc tym samym kółko wzajemnej motywacji. Jednocześnie można tam znaleźć zarówno darmowe porady dietetyków, jak i odpłatnie skontaktować się z nimi w celu ustalenia odpowiedniego programu odżywiania. Mimo że co roku coraz więcej osób decyduje się na bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu, liczba osób otyłych wciąż rośnie. Tym samym zwiększa się przepaść pomiędzy ludźmi dbającymi o swoje zdrowie, a tymi, którzy prowadzą siedzący tryb życia i niewielką wagę przywiązują do tego, co ląduje na ich talerzach. Niestety jako naród wciąż tyjemy i bardzo często zapominamy o tym, że na otyłość zwykle trzeba „pracować” przez dłuższy okres czasu. Z tego względu trudno jest oczekiwać, że uda nam się schudnąć z dnia na dzień. Mimo wszystko warto próbować.

Jeden komentarz.

  1. MoniaJarosinska pisze:

    W koncu sukces, zrzucilam 8 kg, probowalam juz naprawde wszystkiego, w koncu znalazlam w necie artykul o tabletkach na odchudzanie, postanowilam zamowic. Codziennie jedna tabletka plus troche ruchu (jazda na rowerze do pracy) no i prosze sukces. Strony nie pamietam ale wpiszcie sobie w google – nadwaga to juz mnie nie dotyczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.