Biznes online: w jakich niszach warto prowadzić firmę?

aplikacje dedykowane

Rynek stacjonarnej działalności gospodarczej coraz bardziej się kurczy i internet staje się dla wielu firm jedyną alternatywą, by móc utrzymać swoje źródło dochodu.

W ostatnich latach wiele firm próbuje działać w sieci w rozmaitych dziedzinach, ale tylko nielicznym z nich udaje się osiągnąć sukces. Według analiz z ostatnich 5 lat, które przeprowadził Paul Graham, założyciel szkoły Startup School, na 511 firm, które próbowały prowadzić swój biznes w internecie, sukces odniosło tylko 37 z nich. Tak więc by poprowadzić firmę zdalnie i osiągać zyski trzeba odpowiednio przewidzieć oczekiwania rynku, umieć pokazać się w internetowym świecie oraz śledzić światowe trendy.

Komisja Europejska opublikowała raport, z którego wynika iż jedną z bardziej perspektywicznych dziedzin jest rynek aplikacji mobilnych, którego wartość w chwili obecnej szacuje się na 17,5 mld zł, a w przeciągu 3 lat przychody tego rynku mogą wzrosnąć do niebotycznej kwoty 63 mld euro. W tym segmencie największy ruch przewidywany jest w aplikacjach edukacyjnych dla kilkuletnich dzieci, oraz w takich, które będą pomocne rodzicom w zagospodarowaniu czasu ich pociech. Dzieci stanowią też coraz większą liczbę użytkowników surfujących po sieci, a bariera wiekowa z każdym rokiem ulega obniżeniu. KE szacuje, że zatrudnienie przy aplikacjach skierowanych do mniejszych dzieci znajdzie nawet 5 mln programistów.

Kolejnym bardzo perspektywicznym rynkiem , który w USA notuje 11 procentowy rozwój w skali roku jest rynek aplikacji medycznych. Jego wartość w ubiegłym roku sięgnęła 232 mld dolarów. Coraz więcej osób będzie zainteresowanych aplikacjami monitorującymi podstawowe parametry ważne dla zdrowia. Stworzone zostaną programy umożliwiające e-wizyty u lekarza oraz oprogramowania dla specjalistów z branży medycznej.

Wśród dynamicznie rozwijających się branż internetowych jest obsługa tradycyjnych usług, ale w formie elektronicznej. Drobne usługi jak sprzątanie czy naprawa zamawiane prze via mobile, strupy oferujące innowacyjne usługi bankowe z darmowymi transferami pieniężnymi i wszelkie innowacyjne aplikacje są kierunkiem dającym realne szanse na odniesienie gospodarczego sukcesu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.